O nás

Jsme pětitřídní mateřská škola, která sídlí ve dvou budovách nedaleko ZŠ Husova a Polikliniky. Budovy jsou propojeny velkou zahradou, která je vhodná pro rekreační, sportovní  a relaxační  činnost.

Budova na ulici E. F. Buriana je bezbariérová. Budova na ulici Husova má velké třídy a je prosvětlená. MŠ má od  1. 1. 2003 právní subjektivitu. Věkově smíšené třídy navštěvují děti od 3 do 6 let, při odložené docházce do 7 let.

Prostředí je upraveno tak, aby hračky byly přístupné všem dětem a práce dětí  si mohli prohlédnout rodiče. Interiér školy je postupně plánovitě a  účelově zařizován, obnovován a doplňován novým vybavením (nábytek, hračky, pomůcky). Budova E.F. Buriana  má dvě třídy a budova Husova tři třídy.  Máme vlastní kuchyni odkud vyvážíme stravu  do jiné MŠ. Do mateřské školy dojíždí i děti z  okolních obcí.

V blízkosti naší  školy je  les, rybník, řeka - kam často chodíme na vycházky.  Přímo u MŠ máme nové hřiště, které využíváme na různé míčové hry. Při  pobytu venku chodíme také na opravené náměstí, nas barokní most, na zámek a do  zámecké zahrady s parkem.

Výchova a vzdělávání  dětí v mateřské škole

Mateřská škola má zpracovaný Školní vzdělávací program platný  od 1.září 2015 s názvem „LETEM SVĚTEM K ŠŤASTNÝM DĚTEM“.

Cílem tohoto programu je  učit děti dívat se, poznávat a objevovat nové věci kolem sebe a porozumět jim. Povzbuzovat chuť k učení, rozvíjet schopnost přemýšlet, komunikovat, spolupracovat  a podílet se na společných činnostech. Povzbuzovat vlastní sebeúctu a úctu k druhým. Osvojovat si  pravidla chování ve světě dětí i dospělých.